No Makeup Selfies - Celebrități împart selfie-uri fără machiaj pe Instagram

Toate celebritățile feminine sunt binecuvântate cu cel mai bun machiaj în cantități nelimitate și chiar au acces la cei mai buni artiști de machiaj din lume. Ele arată întotdeauna uimitoare și fără cusur și noi, ființele umane obișnuite să le privim cu nerăbdare. Cu toate acestea, multe vedete le place să stea fără machiaj și nu numai asta, ci să ia selfie-uri fără machiaj și să le împărtășească fanilor lor și restului lumii.

Fie înainte de culcare, fie după trezirea celebrităților, le place să împărtășească imagini #NoMakeup și să-și arate fețele proaspete lumii, relatează R1lmedia.

01

Acestea arată întotdeauna strălucitoare și uimitoare cu părul și machiajul în stil, dar sunt cunoscute și pentru frumusețea lor naturală. Cu toate acestea, vedetele se luptă de asemenea împotriva presiunii de a arăta fără cusur tot timpul, inclusiv la diverse evenimente și pe covorul roșu. Multe vedete decid să împărtășească selfie-urile fără machiaj pe conturile lor de Instagram și arată lumii că sunt frumoase la fel ca în cazul machiajului.

Derulați în jos și îmbrățișați mici acte de vitejie ale celebrităților feminine în această lume a frumuseții.

Lady Gaga

Practic, nu pot să dorm fără fiecare melodie pe care o scriu repetând la nesfârșit, dar o iubesc din nou. Îmbrățișarea torturii, așa cum sunt agresat de propriile gânduri. Ca o lăcustă care dă naștere la râme. Eeeeew!

O postare distribuită de Lady Gaga (@ladygaga) pe 15 ianuarie 2015 la 9:16 am PST

Gigi Hadid

saruturi x 19m = multumesc pentru tot xx

O postare distribuită de Gigi Hadid (@gigihadid) pe 16 iunie 2016 la 2:16 am PDT

Arătând și mai adorabil fără machiaj

ploaia este căzută, fură niște copertine

O postare distribuită de Gigi Hadid (@gigihadid) pe 28 octombrie 2015 la 16:22 PDT

Demi Lovato

Freckles la punctul #nomakeup

O postare distribuită de Demi Lovato (@ddlovato) pe 18 mai 2017 la 10:54 PDT

Afișarea pistruilor

Soarele a sărutat www.devonnebydemi.com #natural #freckles #nomakeup #DevonneByDemi

O postare distribuită de Demi Lovato (@ddlovato) pe 19 aprilie 2016 la 15:12 PDT

Kylie Jenner

O postare distribuită de Kylie (@kyliejenner) pe 13 august 2016 la 9:49 am PDT

Arătându-și frumusețea ei naturală

curățare dulap și zi de tragere

O postare distribuită de Kylie (@kyliejenner) pe 2 august 2017 la ora 10:30 PDT

imagini inspirate de scădere în greutate

Selena Gomez

Ciclul sufletesc după. Eu vreau. Tacos.

O postare distribuită de Selena Gomez (@selenagomez) pe 23 aprilie 2015 la 10:35 am PDT

Chrissy Teigen

Nu este necesar niciun filtru

O postare distribuită de John Legend (@johnlegend) pe 29 august 2017 la 13:23 PDT

Rihanna

#heauxm

O postare distribuită de Bdglriri (@badgalriri) pe 6 august 2015 la 12:50 pm PDT

Beyonce

O postare împărtășită de Beyoncé (@beyonce) pe 20 septembrie 2015 la 8:17 am PDT

Sofia Vergara

Cu puțin soare înainte de a vă îndrepta spre Mexic lindooooo azi !!! ești la pachet cu @spectreumitri

O postare distribuită de Sofia Vergara (@sofiavergara) pe 21 iunie 2015 la 13:08 PDT

nike deține chevy

Jessica alba

Marți / toate zilele, cu Hayes #chillin urmărind pe @graceandfrankie - Sunt în sezonul 4 și nu vreau să se termine #bingewatching #graceandfrankie #lovethisshow #newbornmom

O postare distribuită de Jessica alba (@jessicaalba) pe 30 ianuarie 2018 la 17:27 PST

Bella Hadid

buna noapte prieteni dulci

O postare împărtășită de (@bellahadid) pe 7 decembrie 2015 la 10:18 pm PST

Zendaya

Copil proaspăt s-a confruntat cu… noapte bună

O postare distribuită de Zendaya (@zendaya) pe 3 sept. 2015 la 21:22 PDT

Miley Cyrus

Regina mamei mele din viața reală emoji @tishcyrus #myqueen

O postare distribuită de Miley Cyrus (@mileycyrus) pe 22 decembrie 2015 la 18:04 PST

Lea Michele

Încă o zi, un alt timp de apel precoce! Oprit pentru a seta ... Deci somn! Pot să-mi port pantofii să lucrez? #bedhead

O postare distribuită de Lea Michele (@leamichele) pe 4 noiembrie 2015 la 5:57 am PST

Kendall Jenner

O postare distribuită de Kendall (@kendalljenner) pe 26 aprilie 2015 la 9:28 am PDT

Sursă: