24 de tatuaje inspirate din „Războaiele Stelelor” pentru fanii morți

Cu mult timp în urmă, într-o galaxie nu foarte departe, de fapt, în această galaxie chiar aici, a apărut o anumită trilogie de film care a cucerit inimile a milioane de oameni din întreaga lume. Câteva decenii mai târziu, s-a născut trilogia prequel și a fost la fel de urâtă pe cât a fost iubit primul. Trilogia continuă, chiar dacă inițial s-a întâlnit cu trepidare, a câștigat în curând favoarea publicului larg, iar acum a doua așteptare nerăbdătoare este în sfârșit lansată astăzi. Desigur, vorbesc despre Razboiul Stelelor, dar știai deja asta! In onoarea lui Ultimul Jedi, Episodul VIII al îndrăgitei francize care a lovit cinematografele în această zi, am decis să împărtășim cu voi fani morțiți câteva idei de tatuaje care vă vor arăta cu siguranță dedicația pentru filmele legendare. Această compilație de tatuaje, cu amabilitatea Popsugar, este cu siguranță cea pe care o căutați.

1. Han și Leia se potrivesc tatuaje pentru tine și partenerul tău

Datele pentru DECEMBRIE, contact pe facebook #lumoonmoon #wilczybilet ***** #tattooaddict #tattoodesign #tattoo #tattooproject # watercolortattoo #instaart #instaartist #art #tattooart #tat #starwarstattoo #blacktattoo #blackwork

O postare distribuită de (@lumoontattoo) pe 11 decembrie 2017 la 12:10 PST

2. Lars homestead, casa în formă de iglu a lui Luke

Śmieszne iglo #dziarczyncy #ciotka_zu #starwars #starwarststtoo #tatooine #tatooinetattoo #smalltattoo #microtattoo #skywalkertattoo #dotworkers #dotwork # tattoo2me #inkstinctofficial #inkstinktsubmission #testatooetatraveta

O postare împărtășită de ciotka_zu (@ciotka_zu) pe 12 august 2017 la 8:26 am PDT

3. Nu puteți greși cu un R2-D2 înflorit

Buna dimineata! #tattoo #tattoos #StarWars #StarWarsTattoo # R2D2tattoo # R2D2 #inkedgirls #Stockholm

O postare distribuită de „Întotdeauna pierdut în cine suntem” (@lindalajz) pe 25 ianuarie 2016 la 1:02 PST

4. Alătură partea întunecată cu o stea a morții în formă de inimă

aceasta este iubirea.

O postare împărtășită de Mr.K / Sanghyuk Ko (@ mr.k_tats) pe 5 noiembrie 2016 la 7:52 am PDT

5. Cine este cuter: BB-8 sau R2-D2?

Prima înotare de la BB8 # prima #suflare a # bb8 # bb8tattoo #portugal #praiadamarinha

O postare împărtășită de Jana Englišová (@janaenglisova) pe 16 oct. 2016 la 14:03 PDT

6. Nimic de văzut aici, doar Darth Vader care-și zboară balonul Death Star ...

#blackwork #tattooart #artetattoo #artenapele #athostattoo #badandboldtattooclub #lamafiabarbearia # traçofino #darthvader #darthvadertattoo #tattoopontilhismo #tattoopoa #tattoobrasil #starwars #starwarstattoo #tattoominimalist #tattoominim

O postare împărtășită de Athos Fonte (@athostattoo) pe 20 noiembrie 2016 la ora 5:02 PST

7. Cu siguranță unul dintre cele mai iconice momente ale trilogiei originale

Vreau să fac mai multe tatuaje de războaie de stele !! # maytheforcebewithyou #starwars #starwarsart #starwarstattoo #starwarstattooflash #tattoos #tattoosnob #tattoolife #tattooflash #tattoodesign #tattoostagram #tattooworkers #mtl #montreal #mtltattoo #montreata #neotradsub #neotradstyle #neotraditional #newtraditional #ladytattooer #mandala #ntgallery #geeksterink #deathstartattoos

O postare împărtășită de ayako (@ ayako666) pe 6 februarie 2016 la ora 18:18 PST

8. Stebelul Rebel Alliance decorat cu trandafiri

Simbol al alianței rebele și trandafiri pentru @thefrancetich Mulțumesc pentru încredere! #tattoo #tattoos #tattoosofinstagram #tattoosofig #starwars #starwarstattoo #rebelalliance #rebelalliancetattoo #tattoopeopletoronto #tattoopeople #torontotattoo #torontotattooartist

O postare împărtășită de Jessica Channer (@jessicachanner) pe 26 mai 2016 la 2:53 pm PDT

9. Bun, bine, lasă întunericul să curgă prin tine!

#tattoo # stattoocomunity # stattoocommunity #bristol #birmingham #birminghamink # darthvader # deathstar # starwars # deathstartattoo # starwarstattoo # rotaryworks #stencilstuff #starbritecolors

O postare împărtășită de Chris Youth (@__chrisyouth) pe 11 august 2015 la 9:38 am PDT

10. Rebel pentru totdeauna: poartă-ți inima pe mânecă

#starwarstattoo @starwarstattoo #fineliner #fineline #hydraneedles #eikonneedles #blackwork #blackworkers

O postare împărtășită de Rob Brambila (@robbrambilatatuajes) pe 13 noiembrie 2016 la 14:38 PST

11. Sau tatuează o întreagă luptă spațială! Este minunat!

Trebuie să fac această piesă minusculă din Star Wars pentru cuteass megababe @stephanie_skywalker mulțumesc, așteptăm cu nerăbdare următoarea vizită !! #cutetattoo #girlytattoo #inkstagram #instaart #instagood #inkjunkie #kawaiitattoo #ladytattooer #melbourne #melbournetattoo #tattoomelbourne #tattoo #heidelberg #inkoftheday #starwars #starwarstattoo #spacetattoo #deatstar #smalltattoo #xwing #xwingtattoo #geeksterink

O postare împărtășită de Amz Kawaii + Neotrad Tattoos (@amzkelso) pe 11 martie 2016 la 10:54 pm PST

12. Steaua morții în palma mâinii lui Darth Vader

Vader pe controlul #theinkersforce #ricardogarciatattoo

O postare împărtășită de Ricardo Garcia (@ricardogarciatattoo) pe 28 noiembrie 2015 la 13:21 PST

13. Bad-fund Chewy!

Chewbacca Rwooaarr făcută astăzi la #sheffieldtattooshow ————————————————————————— [[email protected] ——————————— ——————————————— # # stattoo #tattoos #darkartists #watsonsith #btattooing #blxckink #skinsandneedles #blackwork #dotwork #dots #oldlines #gbtattoo #dotworktattoo #onlyblackart #blackworkerssubmission #blackworkerssubmission middlesbrough #dynamicink #shadowline #waynetaylor #rotaryworks #skinartmag #starwars #starwarsagram #starwarsink #starwarstattoo #starwarstattoos #chewbacca

O postare împărtășită de TATTOO ARTIST (@watsonsith) pe 14 noiembrie 2015 la 10:17 PST

14. Un AT-AT în miniatură!

Star Wars de Nina #starwars #rogueone #laguerradelasgalaxias #atat #atattattoo #starwarstattoo #friki #freaktattoo #fidotattoo #smalltattoo #tinytattoo #minitattoo. : +34 952476811: +34 646835944 Www.fidotattoo.com

O postare împărtășită de Fido Tattoo (@fidotattoo) pe 19 sept. 2017 la 14:34 PDT

15. Ce zici de un tatuaj cu adevărat artistic și mult mai complicat?

Uită-te la un alt bliț din Star Wars special care s-a întâmplat pe @gabsnassif! El a luat alegerea, am agățat această mega satisfacție de pointillism în realizarea acestei meserii, mulțumim pentru încrederea întotdeauna #starwarstattoo # r2d2tattoo #tattoodo #darthvadertattoo #deadstartattoo #dotworktattoo #iblackwork #inkstinctsubmission # tattoo2me #tattoodo #blxckink #blxckwork #ironworksink #ironworksbrasil #lineworktattoo #dotworktattoo #brokeninktattoo #brokenink

O postare distribuită de BROKEN INK (@broken_tattoo) pe 1 februarie 2016 la 14:28 PST

16. Mergând cu totul opus acum cu acest tatuaj minimalist

Mulțumesc @ryanneritattoo pentru cele mai noi ediții ale mele. Nu mă gândiți la destinația mea de plasare. #starwars #thegirlwiththewookieetattoo. . . . . . . @force_girls @forceguys_n_ink @starwarstattoo #forcegirls #maytheforcebewithyou #yoda #yodatattoo #starwarstattoo

O postare împărtășită de Elaine Loca (@elainemarisol) pe 10 noiembrie 2016 la ora 22:15 PST

17. Falconul Mileniului. Ce frumusete!

Falconul Mileniului. O altă muncă făcută pentru Thiago. #dotwork #pontilhismo #blackwork #tattoo #tattoo #dottattoo #tattoowork #dotart #arte #art #starwars #millenniumfalcon #millenniumfalcontattoo #geek #geektattoo #starwarstattoo

jenna marmura unghii acrilice

O postare împărtășită de Yuri Bittencourt (@yuricbittencourt) pe 19 noiembrie 2016 la 17:45 PST

18. Când este rebel este o trăsătură de familie

Vă mulțumim @carmelasullivanart pentru munca minunată pe care ați făcut-o! Adoră noul nostru tatuaj de familie! (al doilea de la stânga este al meu) #starwars #starwarsartwork #tattoo #myfirsttattoo #starwarstattoo #jedi #symbol #geek #starwarsfan #family #familytattoo #dotwork #nowayback

O postare împărtășită de Cindy Sullivan (@cinderellasullivan) pe 5 noiembrie 2016 la 4:29 am PDT

19. Fundalul roșu oferă un contrast frumos

Luptător de cravate și șoim de mileniu făcut astăzi mulțumesc băieților, au fost nemaipomenite !! #allthestarwars ——————————————————— [[email protected] ———————————————— —————————– #tattoo # stattoos #darkartists #watsonsith #btattooing #blxckink #skinsandneedles #blackwork #dotwork #dots #oldlines #gbtattoo #dotworktattoo #onlyblackart #blackworkerssubmission #blackartstorattattoo #waynetaylor #rotaryworks #skinartmag #starwars #starwarsagram #starwarsink #starwarstattoo #starwarstattoos

O postare trimisă de TATTOO ARTIST (@watsonsith) pe 14 noiembrie 2015 la 9:27 PST

20. Un luptător de tip linie

Acest. #tattoo #tattoos # linework #starwars #starwarstattoo

O postare împărtășită de Brad Simmons (@simwerks) pe 16 noiembrie 2016 la 9:04 PST

21. Un tatuaj cool care este

Getta se încarcă cu aceste jocuri științifice! Mulțumesc @crharpole, bărbații mei minusculi ai picioarelor verzi și îți mulțumesc pentru tine #yodatattoo #pdx #tattoo #tinyandmighty #ufo #xfiles #leoconstellation

O postare împărtășită de Melissa Martin (@melissasaurous) pe 5 decembrie 2015 la ora 19:10 PST

22. O variantă mai simplă a tatuajului romantic Leia / Han

Leia și Han de @gschaffee #starwarstattoo #hansolo #princessleia #latattoo #latattooartist #purplepanthertattoo

O postare împărtășită de @purplepanthertattoo pe 17 noiembrie 2016 la 10:08 PST

23. Un șoim-mic de Mileniu!

Jess’s #mileniumfalcon #blackworkerssubmission #Tattoolife #darkartists #tattoodo #Trad_tattooflash #expertblackwork #blackflashwork #tattooistartmagazine #dopetats_in #dotworkers #tatwritotwork #skindeep #tattoolifemagazine #tattoata

O postare împărtășită de ALEXANDYR VALENTINE (@alexandyrvalentine) pe 12 noiembrie 2016 la 18:16 PST

24. Când răzvrătirea vă curge prin vene

O postare împărtășită de Vasilisa ILICHEVA CarliJarlier (@ vasilisa.carlijarlier) pe 16 noiembrie 2016 la 4:35 PST

Sursă: popsugar